Polub nas na Facebooku
Czytasz: Cellulit dotyka również młode dziewczyny. Jak się go pozbyć?
menu
Polub nas na Facebooku

Cellulit dotyka również młode dziewczyny. Jak się go pozbyć?

Zabieg na cellulit

robertprzybysz/getty images

Zaraz po zaskórnikach na twarzy kolejną zmorą młodych kobiet jest cellulit. Jest to obecnie coraz powszechniejszy problem wśród kobiet po 20. roku życia. Kosmetolog Kaja Rapińczyk podpowiedziała, jak skutecznie się go pozbyć.

Cellulit –skąd on się bierze?

Jak tłumaczy kosmetolog Kaja Rapińczyk, problem cellulitu wiąże się ze zwiększoną produkcją hormonów żeńskich - estrogenów.

Mają one wpływ na funkcjonowanie naczyń krwionośnych i limfatycznych znajdujących się pod skórą, których zadaniem jest wydzielanie substancji zbędnych. Pod wpływem estrogenów naczynia rozszerzają się, tracą swoje właściwości i substancje zamiast przez skórę wydalane są do tkanki podskórnej. Tam zbijają się w grudki dające efekt pomarańczowej skórki

-wyjaśnia nasza ekspertka.

Zobacz też: Jak się pozbyć cellulitu w 8 krokach? Przedstawiamy instrukcję redukcji pomarańczowej skórki

Najważniejsza profilaktyka

Cellulit u młodej pacjentki jest dość łatwy do zwalczenia, ponieważ najczęściej znajduje się w fazie początkowej i zmiany nie są zaawansowane

- przekonuje Kaja Rapińczyk i proponuje zastosowanie zabiegu Medshape. Jest to zabieg nastawiony przede wszystkim na walkę z cellulitem.

Technologia wykorzystuje skojarzone działanie masażu podciśnieniowego z ruchomymi rolkami, podczerwieni, bipolarnej fali radiowej oraz terapii światłem led. Dzięki zastosowaniu wszystkich technologii jednocześnie, zabiegi Medshape są bardzo skuteczne, a efekty długotrwałe. To wszechstronne urządzenie pozwala na wygraną walkę z cellulitem.

Masaż podciśnieniowy łączy w sobie technikę drenażu limfatycznego i masażu próżniowego. Podczas zabiegu głowica zasysa warstwę skóry, dzięki czemu powstaje próżnia. Pozwala ona na poprawę ukrwienia tkanki tłuszczowej zapewniając zwiększoną dawkę tlenu niezbędnego do spalania tłuszczu i redukcji cellulitu. Dodatkowo masaż podciśnieniowy znacząco zwiększa głębokość penetracji fali radiowej i podczerwieni. Ruchome rolki odpowiedzialne są za wykonanie masażu mechanicznego, dzięki któremu zostaje udrożniony układ limfatyczny. Usprawnia on proces usuwania szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu, w szczególności z warstw gdzie toksyny się gromadzą powodując cellulit. Masaż mechaniczny dodatkowo prowadzi do zmniejszania się wzajemnego zlepiania komórek tłuszczowych. Podczerwień IR działa na płytkich warstwach skóry i powoduje wzrost temperatury w tkankach, a co za tym idzie szybszy metabolizm. Uwolniony tłuszcz i toksyny są usuwane z ciała poprzez gruczoły potowe oraz poprzez układ limfatyczny i naczyniowy. Ponadto podczerwień przygotowuje skórę do lepszego przepływu prądu i działania fali radiowej na głębsze warstwy skóry. RF bipolarna fala radiowa działa natomiast na głębokich warstwach skóry i podnosi temperaturę w tkankach, odbudowując w ten sposób włókna kolagenowe i elastyny oraz niwelując adipocyty czyli komórki tłuszczowe z nagromadzonych miejsc. Fala radiowa aktywuje procesy lipolizy w komórkach tłuszczowych. Ponadto RF stymuluje tkanki, poprawiają ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację

- tłumaczy kosmetolog.

Zobacz film: Jak walczyć z cellulitem w domu?

źródło: Dzień dobry TVN

***

Kaja Rapińczyk - Kosmetolog. Absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Specjalizuje się tworzeniu kompleksowych programów zabiegowych zarówno pielęgnacyjnych na twarz i ciało jak równiez tych z zakresu medycyny estetycznej-w współpracy z lekarzem oraz w najnowszych metodach 3D z zakresu makijażu permanentnego, uzyskując jak najbardziej naturalny efekt podkreślający piękno człowieka. Bierze udział w licznych kongresach kosmetologicznych oraz szkoleniach stale poszerzając swoja wiedze. Ceniony ekspert medialny tv oraz radiowy. W swojej pracy zawodowej uważa, że najważniejsze jest holistyczne i indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
91
9
Polecamy
Jak pozbyć się cellulitu przed sylwestrem?
Wypróbuj masaż podciśnieniowy
Jak pozbyć się cellulitu przed sylwestrem? Wypróbuj masaż podciśnieniowy Dzień Dobry TVN
Masaż lodem i jego zalety.
Jak go wykonać?
Jak używać przyrządu do masażu lodem?
Masaż lodem i jego zalety. Jak go wykonać? Jak używać przyrządu do masażu lodem? Dzień Dobry TVN
Zabiegi na cellulit – jakie są najskuteczniejsze?
Zabiegi w gabinecie i w domu
Zabiegi na cellulit – jakie są najskuteczniejsze? Zabiegi w gabinecie i w domu TVN zdrowie
Masaż lodem – przeciwwskazania, działanie, sposób wykonania
Masaż lodem – przeciwwskazania, działanie, sposób wykonania TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Postaw kręgosłup na nogi. Co zrobić, aby plecy przestały boleć?
Postaw kręgosłup na nogi. Co zrobić, aby plecy przestały boleć? Materiał sponsorowany
Pierwsza pomoc przy zespole suchego oka
Pierwsza pomoc przy zespole suchego oka Materiał sponsorowany
Jak chronić skórę przed słońcem?
Jak chronić skórę przed słońcem?
"Taki trening jest bardziej treściwy i konkretny" - zapytaliśmy eksperta, dlaczego warto postawić na trening online?
"Taki trening jest bardziej treściwy i konkretny" - zapytaliśmy eksperta, dlaczego warto postawić na trening online?
Zioła na menopauzę – które łagodzą nieprzyjemne objawy przekwitania?
Zioła na menopauzę – które łagodzą nieprzyjemne objawy przekwitania?
Ocet spirytusowy- właściwości i zastosowanie. Do czego można go użyć?
Ocet spirytusowy- właściwości i zastosowanie. Do czego można go użyć?