Polub nas na Facebooku
Czytasz: Body wrapping, czyli owijanie brzucha folią – efekty, przeciwwskazania i jak zrobić domowy zabieg na cellulit?
menu
Polub nas na Facebooku

Body wrapping, czyli owijanie brzucha folią – efekty, przeciwwskazania i jak zrobić domowy zabieg na cellulit?

Kobiece dłonie dotykają uda

Fot: Photographee.eu / fotolia.com

Popularnym zabiegiem na cellulit jest body wrapping, czyli owijanie brzucha folią. Kurację można stosować także na pośladki, uda czy biodra, czyli miejsca w których gromadzi się największa ilość tłuszczu. Body wrapping można zrobić w domu za pomocą folii spożywczej. Do wykonania zabiegu antycellulitowego potrzeba także żelu lub balsamu na bazie, np. cynamonu, kofeiny czy wyciągu z karczocha zwyczajnego.

Cellulit to jedna z najczęściej występujących lipodystrofii, czyli zaburzeń budowy tkanki tłuszczowej. Nierówne zgrubienia na skórze, wyglądem przypominają pomarańczową skórkę. Cellulit odkłada się na ciele w miejscach, gdzie tkanka tłuszczowa gromadzi się w największej ilości, czyli: brzuchu, biodrach, udach oraz pośladkach. Metody leczenia pomarańczowej skórki to np. preparaty doustne, jak pentoksyfilina, czy stosowanie kosmetyków antycellulitowych, np. na bazie kofeiny, karczocha zwyczajnego czy L-karnityny.

Jak przeprowadzić body wrapping? Zobaczcie sami:

Zobacz film: Body wrapping - co to jest i jak go stosować? Źródło: Dzień Dobry TVN

Co to jest body wrapping?

Body wrapping to kosmetyczny zabieg antycellulitowy, wyszczuplający i ujędrniający. Zabieg rozpoczyna masaż nóg, pośladków oraz brzucha. Body wrapping polega na posmarowaniu problematycznych części ciała odpowiednim kosmetykiem, owinięcie ich mocno przylegającą folią i pozostawienie na 40-50 minut pod kocem. Po zdjęciu folii i zmyciu kosmetyku na ciało nakłada się antycellulitowe serum lub ampułkę bądź przeprowadza masaż lub drenaż limfatyczny. Owijanie ciała folią ma na celu pobudzenie krążenia krwi oraz limfy. Przykrycie kocem dodatkowo rozgrzewa skórę, co powoduje, że substancje aktywne zawarte w preparacie antycellulitowej lepiej się wchłaniają. W salonach piękności do owijania ciała używa się specjalnej folii kosmetycznej. Dzięki niej ciepło podczas zabiegu utrzymuje się dłużej. Koszt body wrappingu w salonie kosmetycznym wynosi około 100-200 złotych.

Jak ujędrnić ciało? Dowiesz się tego z naszego filmu 

Zobacz film: Zabiegi ujędrniające. Źródło: 36,6.

Jakie kosmetyki do body wrappingu?

W body wrappingu kluczową rolę odgrywa kosmetyk, jaki nakłada się na ciało, przed owinięciem go folią kosmetyczną. Są to najczęściej produkty rozgrzewające o silnym działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym. Składniki kosmetyków do body wrappingu to, np.:

  • Cynamon – przyspiesza spalanie tłuszczu, zwiększa ciśnienie w tkankach, działa rozgrzewająco, poprawia krążenie krwi oraz przyspiesza metabolizm komórkowy;
  • Kofeina – ujędrnia, przyspiesza krążenie, zapobiega obrzękom oraz działa wyszczuplająco;
  • L-karnityna – dynamizuje proces spalania tłuszczu, usuwa toksyny z organizmu, a także nadmiar wody.
  • Algi morskie – wygładzają i ujędrniają skórę, przyspieszają metabolizm oraz redukują tkankę tłuszczową.
  • Papryka chili – działa silnie rozgrzewająco.
  • Wyciąg z karczocha zwyczajnego – redukuje cellulit wiotki, przyspiesza lipolizę oraz działa na skórę drenująco.
  • Wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny – poprawia mikrokrążenie i odpływ limfy, hamuje procesy zapalne, łagodzi obrzęki, a także wspomaga syntezę kolagenu.

Body wrapping – efekty

Body wrapping stymuluje krążenie krwi i międzykomórkowej wymiany materii, zwiększa dopływ tlenu do komórek, a także powoduje, że substancje odżywcze w preparacie nałożonym na skórę lepiej się w nią wchłaniają. Po zabiegu skóra jest rozświetlona, napięta, wygładzona, a cellulit – zredukowany.

Body wrapping – przeciwwskazania

Za zabiegu na cellulit nie mogą korzystać wszyscy. Przeciwwskazania do body wrappingu, to: stany zapalne skóry, nowotwory, zapalnie żył, duże żylaki, zaawansowana choroba nadciśnieniowa. Z zabiegu antycellulitowego nie mogą także korzystać kobiety w trakcie miesiączki oraz osoby gorączkujące powyżej 38 stopni Celsjusza.

Body wrapping w domu, czyli domowe sposoby na cellulit

Do wykonania domowego body wrappingu potrzeba rolki folii spożywczej, koca oraz kosmetyku antycellulitowego lub wyszczuplającego, który można kupić w każdej drogerii. Dla lepszego efektu domowej kuracji przed zabiegiem dobrze jest wykonać peeling ciała. Jeżeli nie ma się w domu odpowiedniego kosmetyku, do złuszczania martwego naskórka można użyć gruboziarnistego cukru.

Po wykonaniu peelingu i osuszeniu ciała należy wmasować w skórę balsam antycellulitowy i owinąć ciało folią. Owijanie najlepiej zacząć od brzucha i następnie przykryć biodra, pośladki oraz uda, uważając przy tym, by nie zrobić tego zbyt ciasno. Folia spożywcza na brzuchu powinna mocno przylegać do skóry, ale w taki sposób, by nie sprawiała bólu ani uczucia dyskomfortu. Należy położyć się w wygodnym miejscu na około 45 minut i przykryć ciało ciepłym kocem. W tym czasie można się odprężyć, posłuchać muzyki, poczytać książkę czy pooglądać telewizję. Po usunięciu folii spożywczej wystarczy zmyć pozostałości potu i kosmetyku z ciała wilgotną nawilżającą chusteczką.

Body wrapping w domu - efekty

Domowy body wrapping poprawi wygląd skóry, napnie ją i rozjaśni. Aby upewnić się, że kuracja przynosi oczekiwane efekty wyszczuplające, wystarczy zmierzyć obwód swojego ciała, zwłaszcza ud i brzucha oraz zapisać wynik. Po kilku tygodniach stosowania zabiegu można porównać oba wyniki.

Bibliografia:

Hygeia Public Health 2014, 49(3): 425-430, Mariola Gałązka, Anna Galęba, Hassan Nurein, „Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie”

Zobacz film: Fakty i mity na temat cellulitu. Źródło: Bez skazy

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
53
2
Polecamy
Body wrapping, czyli jak owijanie w folię pomaga wyszczuplić sylwetkę
Body wrapping, czyli jak owijanie w folię pomaga wyszczuplić sylwetkę Dzień Dobry TVN
Co to jest mezoterapia bezigłowa?
Jakie są efekty terapii?
Co to jest mezoterapia bezigłowa? Jakie są efekty terapii? Dzień Dobry TVN
Zabiegi na cellulit – jakie są najskuteczniejsze?
Zabiegi w gabinecie i w domu
Zabiegi na cellulit – jakie są najskuteczniejsze? Zabiegi w gabinecie i w domu TVN zdrowie
Na czym polega masaż próżniowy?
Wskazania, przeciwwskazania i efekty metody SPM
Na czym polega masaż próżniowy? Wskazania, przeciwwskazania i efekty metody SPM TVN zdrowie
Komentarze (5)
Oliwia
Ciekawa jestem czy to działa.. Moja sylwetka nie jest zadowalająca a chce ją zmienić czy ro dobry pomysł?
Czytaj całość
Arianna
Ostatnio przytuliłam kosmetyk który ma w sobie kofeinę, algi, olejek imbirowy, olej sezamowy i z zielonej herbaty, imbirowy plus jakieś ekstrakty z owoców papryki ostrej, miłorzębu japońskiego itp. Grzeje mega fajnie, 2 x w tygodniu się zafoliuję i po tych 40 minutach jak się z niej odplączę to zostawiam to co pozostało. Wszystko się z body wrapping wchłania.
Czytaj całość
lolla
a jaki ostatecznie utrafiłaś? :p
Czytaj całość
natalia
u mnie tez głównie uda, i dość czesto, bo tak ze dwa razy w tygodniu :D ogolnie super bo owija sobie uda na jakies 40 min, ide pod kocyk i jakies seriale do tego :D trudno mi było tylko utrafić jakis spoko balsam do wrappingu, jakos nie mam do tego szczescia
Czytaj całość
lola
ja akurat robię wrapping na uda i pupę, ze względu na cellulit głównie, ale efakty tak czy siak są zadowalajace :)
Czytaj całość
Nie przegap
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?