Polub nas na Facebooku
Czytasz: Błędy, które prawdopodobnie popełniasz, gdy masz kaca
menu
Polub nas na Facebooku

Błędy, które prawdopodobnie popełniasz, gdy masz kaca

Getty Images

Ból głowy, nudności, dreszcze, zmęczenie i rozdrażnienie. Brzmi znajomo? Cóż, pewnie tak. Zresztą niech rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie przeżył kaca. I choć nie jest to zazwyczaj stan, który zagraża naszemu życiu, niejeden z nas podczas takich chwil czuje się, jakby o nie walczył. Niestety jednak bardzo często bitwa ta nie jest równa, a szanse zmniejszają się jeszcze, ponieważ mniej lub bardziej świadomie popełniamy błędy, które tylko potęgują nasze dolegliwości. Co do nich zaliczamy? Przedstawiamy najpopularniejszą szóstkę! Sprawdź, czy też masz ją na sumieniu!

1. Unikasz świeżego powietrza

Zmęczeni i skacowani zazwyczaj najchętniej spędzilibyśmy cały dzień pod kołdrą. I choć brzmi to jak miły plan, zdecydowanie bardziej pomożesz sobie, jeśli pójdziesz choć na krótki spacer. Nie masz na to siły? Otwórz szeroko okno i poleż bez ruchu, z zamkniętymi oczami. Dodatkowa porcja tlenu nieco cię orzeźwi i pomoże uspokoić zawroty głowy.

2. W pierwszej kolejności sięgasz po kawę lub herbatę

Tego typu napoje z pewnością osłabią pewne objawy upicia się (na przykład zawroty głowy), ale nie wyleczą kaca. Twoje złe samopoczucie wynika przede wszystkim z odwodnienia organizmu, a kubek tego typu trunków nie należy do nawadniających. Zamiast kawy czy herbaty warto napić się pomarańczowego soku, który jest źródłem witaminy C lub soku z kiszonej kapusty, który dobrze działa na przewód pokarmowy. Wiele osób sięga po imprezie także po popularne energetyki. Czy to dobry pomysł? Absolutnie… zresztą nie bez powodu na opakowaniach tego napoju widnieje napis „nie łączyć z alkoholem”.

3. Pijesz za mało wody

Niemniej najlepsze, co możesz sobie zafundować, to… duże ilości wody. Po jaką najlepiej sięgnąć? Wysoko zmineralizowaną. A żeby uniknąć kaca lub chociaż zminimalizować jego skutki, dobrze jest regularnie nawadniać organizm już w trakcie wieczora. Wypicie dużej ilości wody tuż przed snem niestety nie rozwiązuje problemu.

4. Wplatasz do jadłospisu tłuste, ciężkie jedzenie

Kiedy na kacu przychodzi moment, gdy jesteś już gotowy przyjąć posiłek, jako pierwsze na myśl przychodzi ci tłuste śniadanie lub fast food? Uwaga – będzie rozczarowanie. Ta pozycja z menu niespecjalnie ci pomoże. O ile nie masz żadnych rewolucji żołądkowych, możesz oczywiście zdecydować się na tego typu posiłek, ale nie przyspieszy on pozbycia się kaca. Zdecydowanie lepiej będzie postawić na lżejsze jedzenie, takie jak banany, owsianka czy pełnoziarniste tosty z miodem. Takie dania dodadzą ci energii i nie zafundują zgagi.

5. Stosujesz zasadę leczenia „klina klinem”

To zdanie powtarzane jest tak długo, że większość uznała je już za prawdę. Niestety zasada ta nie ma z nią wiele wspólnego. I choć nawet mały kieliszek procentów może przynieść ulgę na kacu, jest to odczucie złudne i chwilowe. W takiej sytuacji przedłużamy jedynie swoje cierpienie, a wszystko dlatego, że utrudniamy organizmowi pozbycie się z niego toksyn, dokładając nową dawkę „trucizny”.

6. Korzystasz z sauny

Jak już wspomnieliśmy, kac wiąże się przede wszystkim z odwodnieniem organizmu. Wybierając się na saunę czy siłownię, pocimy się, a co za tym idzie, tracimy kolejne płyny, zamiast je uzupełniać. Chcesz jednak uprawiać tego dnia jaką aktywność? Zamiast takiego wysiłku lepiej wybrać się na spacer, a intensywne ćwiczenia wykonywać kolejnego dnia.

Zobacz film: jak wyleczyć kaca? Poznaj 6 sposobów

Źródło: x-news




Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
73
5
Polecamy
Jak pić, żeby nie mieć kaca?
Jak sobie pomóc, kiedy jednak się pojawi?
Jak pić, żeby nie mieć kaca? Jak sobie pomóc, kiedy jednak się pojawi? TVN zdrowie
6 zdrowych nawyków, które mogą zmienić Twoje życie na lepsze
6 zdrowych nawyków, które mogą zmienić Twoje życie na lepsze Dzień Dobry TVN
Jak dobrze zacząć dzień?
Poranna rutyna idealna na lato
Jak dobrze zacząć dzień? Poranna rutyna idealna na lato Dzień Dobry TVN
Okresowy jadłospis, czyli co warto jeść i pić podczas miesiączki
Okresowy jadłospis, czyli co warto jeść i pić podczas miesiączki TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?